Sběr a třídění odpadů

Od roku 2015 spolupracuje naše škola v oblasti sběru a třídění odpadů s firmou...

FII GROUP

... která je  tradičním pořadatelem soutěže ve sběru papíru, PET víček, PET lahví, hliníku a nově i pomerančové kůry a kaštanů, ve které v několika kategoriích odměňuje školské zařízení a ostatní organizace, kde žáci a ostatní soutěžící nasbírají nejvíce papíru. Rozhoduje ž nejen celkové nasbírané množství, ale také průměr nasbíraného množství papíru na osobu, takže získat ceny mají možnost i menší zařízení.

Vykupované suroviny:

• karton - karton šedý, hnědý, vlnitý i hladký.
  • časopisy, noviny, letáky - směs novin, časopisů a letáků, knihy bez tvrdých desek, nebo počítačové sjetiny. Knihy lze odebrat i s tvrdými deskami, ale cena bude adekvátně ponížena.
  • PET víčka - víčka PET lahví všech barev.
  • PET lahve - PET lahve sešlápnuté, s uzávěry i bez uzávěrů.
  • hliník - plechovky od nápojů, víčka od jogurtů, či tatarky, obaly od čokolád, čokoládových figurek, tavených sýrů, misky od buchet, nebo paštik, ešusy, příbory a další. Hliník nesmí být znečištěný a pofóliovaný, např. některé víčka od jogurtů, obaly od léků.
  • železo – plechovky od potravin a barev, víčka ze zavařovacích sklenic, výživ a omáček. Železo nesmí být znečištěné.
  • pomerančová kůra – pomerančová sušená kůra nesmí být plesnivá. Třívrstvé papírové pytle o rozměru 55x110 cm v případě potřeby zašleme. Skladujte v suchém prostředí.
  • kaštany plod – kaštanový plod nesušený, vyloupaný, bez listí a větviček. Rašlové pytle o rozměru 60x110 cm, vhodné k uskladnění kaštanů v případě potřeby zašleme. Skladujte ve vlhkém, venkovním prostředí. Kaštany vykupujeme do listopadu 2017.

Podporujeme

Třídíme hliník

Hliník je recyklovatelná surovina. Třídění a znovuvyužití hliníku ušetří až 95% elektrické energie potřebné pro výrobu z primárních surovin. Kromě energie bude ušetřeno i přírodní prostředí, ze kterého by se jinak těžila základní surovina (bauxit).

Co třídíme?

Drobný hliníkový odpad z našich domácností – obaly s některou z těchto recyklačních značek:

Konkrétně jde o: plechovky od nápojů, víčka od jogurtů, termixů, tatarky, prázdné obaly od kosmetiky, ešusy, příbory, obaly od čokolád a figurek,šroubovací uzávěry od nápojů, misky od buchet, paštik, prázdné tuby od mastí, past a krémů, hliníkové součástky od přístrojů apod.

Vždy zkontrolujte recyklační značku. Jestliže recyklační značka chybí,hliník poznáte tak, že nereaguje na magnet a zůstává ohnutý.

Co ne?

Znečištěné či zapáchající předměty, obaly od jedů. Jiné než hliníkové předměty: plechové (železné) dózy od piva a některé obaly od energetických nápojů, některé obaly od laků na vlasy a jiné kosmetiky (Wella) - recyklační symbol Fe, šroubovací zavařovací víčka (od kompotů, od dětské výživy, od dětského nápoje Kubík, kečupu apod.), víčka od lahvového piva, konzervy od olejovek, úchytky knotů z čajových svíček.

Pozor na: součásti pánví, hrnců (železná nebo bakelitová držadla odstraňte), víčka od jogurtů, obaly od kávy, obaly od másla, sušenek, bonbonů, celofán.