Svátek má Dana

11. 12. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

školka

Když zvoneček zazvoní, jsou tu Vánoce.

Cukroví tu zavoní, jako vždy po roce.

Stromeček se ozdobí, svítit bude zas.

Nikdo se teď nezlobí, vždyť je lásky čas.

Celý prosinec se připravujeme na zimu a hlavně Vánoce. Vyrábíme přáníčka, dárky, pečeme cukroví a učíme se koledy, básničky, písničky, tanečky a pohádky.

6. 12. si vyzkoušíme naši šikovnost při zdobení vánočních perníčků a potom si na nich smlsneme.

Na co se mohou šikovné děti těšit a čeho se mohou zlobivé děti obávat? To je návštěva pekla ve školce 5. 12.

4. 12. v úterý se vydáme po obchůzce obcí s kupou čertů a andělů. Ty hodné obdarujeme dárkem, ty zlobivé vyplatíme proutkem.
Žádáme rodiče, aby dětem připravili převleky na ven (čert, anděl nebo Mikuláš). Děkujeme.

7. 12. je připravena pohádka „ Vánoční příběh“, vstupné 40Kč

17. 12. se rozsvítí stromeček a Ježíšek nadělí dárky, o které si děti napsaly.

20. 12. v 15. 30 hodin zveme všechny na krátké vánoční vystoupení do mateřské školy. K Vánocům patří i hostina. Abychom mohli ochutnat pravé vánoční cukroví, poprosíme mamky o trochu dobrot na 17. 12. Mňamky…

Od 27. 12. 2018 do 2. 1. 2019 nás čekají vánoční prázdniny. Setkáme se opět 3. 1. 2019.

Děkujeme rodičům, dětem, zaměstnancům a všem příznivcům školy a přejeme opravdu pohodové, krásné, zasněžené svátky a hodně zdraví, štěstí a radosti po celý příští rok.