Svátek má Ivo

19. 5. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Beseda Kundera - Havel - Škvorecký, 23. 5. 2019

V rámci odpoledního vyučování se žáci 7. - 9. ročníku zúčastní besedy o české kultuře a literatuře 60. let 20. století.

Kundera - Havel - Škvorecký

Účastníci programu se seznámí s literárním, kulturním a politickým obdobím 50. až 90. let 20. století prostřednictvím osudů Václava Havla, Josefa Škvoreckého a Milana Kundery. Během besedy se posluchači dozví podrobnosti o literárních, kulturních a společenských souvislostech a vztazích mezi tehdejšími spisovateli a kulturními pracovníky. Dozvědí se, jak se vydávaly samizdaty a knihy v exilových nakladatelstvích, a jak se knihy dostávaly do Československa.

Cílem besedy je společné objevování kulturních, literárních a politických souvislostí na pozadí dějinných událostí. Moderní dějiny Československa, které ovlivnili Havel, Škvorecký a Kundera. Filmové a zvukové ukázky, dobové fotografie a dokumenty z Československa i exilu.

Žáci budou moci osahat exilové časopisy (Svědectví, Západ, Rozmluvy, Obrys…), samizdaty a knihy z exilových nakladatelství (68 Publishers, Index, Konfrontace, Rozmluvy), knihy Václava Havla, Josefa Škvoreckého a Milana Kundery.

9. 5. 2019 Zobrazit méně