Svátek má Ilona

20. 1. 2020

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -3 až -7°C.

Masopust v Bukové u Příbramě, 29. 1. 2020

Ve středu 29. ledna pojedou děti z MŠ a žáci 1. - 3. ročníku do Čechovy stodoly v Bukové u Příbramě, kde je čeká program k Masopustu.

• Výstava pojednává o masopustní tradicích, masopustních průvodech a dále zde přiblížíme tradici pravých domácích zabijaček.Výstavou Vás provede řezník Krkovička.
  • Návštěvníci se zde  dozví, proč a kdy se slaví Masopust, jaká jsou pravidla v masopustních průvodech, význam jednotlivých masek, jak to vypadá na pravém maškarním bále, jaké jsou další krajové zvyky atd.
  • Dále je výstava věnována ještě dalším tradicím spojeným s tímto obdobím, jako jsou domácí zabijačky, jejich pravidla a zvyky, různé veselice atd.
  • V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí naší lektorky tvoří vlastní výrobek.

odjezd 7.45

masopust