Svátek má Vratislav

9. 12. 2021

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Přilášky na SŠ

• pro obory v denní formě vzdělávání má přihláška růžový podtisk
  • žáci naší školy dostanou dva formuláře s pololetním vysvědčením 30. 1. 2020
  • do přihlášky vyplní potřebné osobní informace a vybrané střední školy a obory    (u obou přihlášek stejně)
  • na přihláškách uchazeč i zákonný zástupce potvrzuje svým podpisem správnost všech údajů
  • zdravotní způsobilost potvrzuje na přihlášku dětský lékař
  • seznamte se důkladně s kritérii přijímacího řízení na vámi vybrané škola, pokud vámi vybraná škola boduje v rámci přijímacích kritérií různé aktivity (účast a umístění v olympiádách, soutěžích, studium ZUŠ apod.), doložte tyto skutečnosti požadovaným způsobem
  • za řádné vyplnění, zajištění všech požadovaných dokladů k přihlášce (např. zdravotní způsobilost) a včasné podání plně odpovídá zákonný zástupce žáka
  • po vyplnění první strany, odevzdá žák přihlášku v co nejkratším termínu ve škole, kde mu bude vyplněn prospěch a chování (zadní strana přihlášky) a přihláška bude opatřena razítkem a podpisem ředitelky školy
  • přihlášku doručte na adresu SŠ do 1. 3. 2022

Termíny přijímacích zkoušek

• první řádný termín         12. duben 2022
  • druhý řádný termín        13. duben 2022
  • první náhradní termín   10. květen 2022
  • druhý náhradní termín  11. květen 2022

Pokud by byla stanovena zvláštní pravidla při omezení osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů ve školách, z důvodu nařízení mimožádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví může Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s účinností od 1. 10. 2020 určit opatření obecné povahy - např. stanovit odlišné termíny přijímacího řízení nebo časové limity pro jednotlivé testy.

Výsledky přijímacího řízení

• do 3 pracovních dnů po posledním dnu konání přijímací zkoušky zveřejní SŠ seznam přijatých uchazečů (písemné rozhodnutí o přijetí škola nezasílá)
  • těm, kteří nebyli přijati, odešle SŠ rozhodnutí o nepřijetí
  • po oznámení rozhodnutí o přijetí na SŠ je třeba do 10 dnů doručit  zápisový lístek (potvrzujete tím svůj úmysl studovat na dané škole)