Svátek má Ludvík

19. 8. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku skoro jasno až polojasno. Denní teploty 22 až 26°C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

V rámci operačního systému Vzdělávání pro konkurenceschopnost se naše hvožďanská škola zapojila do výzvy č. 57 s titulem „Rozvoj technických dovedností žáků druhého stupně základní školy“. Díky tomuto projektu jsme si za 204 112 Kč dovybavili školní dílny novým nářadím, třemi hoblicemi a nástroji nejen pro žáky, ale i pro učitele na přípravu materiálu.  Podmínkou pro udělení finanční částky bylo zhotovit se skupinou alespoň 15 žáků výrobky ze dřeva, kovů a plastů, při kterých použijeme nakoupené zboží. Vše muselo být zdokumentováno v písemné podobě včetně technických výkresů, postupů a doplněno fotkami z pracovních činností i hotových výrobků. Žáci 8. a 9. ročníku se tohoto zhostili velice dobře, práce je bavila, výrobky použijeme jako pomůcky a budky pro ptáčky umístíme do školní zahrady. Toto byly skutečně účelně využité finance do školy.