Svátek má Dana

11. 12. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

SOUČASNOST ŠKOLY

Základní škola a Mateřská škola Hvožďany tvoří od 1. 12. 2002 jeden právní subjekt.

Škola je organizována jako sedmitřídní s devíti ročníky. Navštěvují ji žáci z obce Hvožďany a dalších obcí, které jsou součástí správního území obce (z Leletic, Vacíkova, Pozdyně a Roželova).
Školu ovšem navštěvují i žáci z kraje Jihočeského (z obcí Březí a Tisov) a kraje Plzeňského        (z obce Starý Smolivec). Na žádost rodičů navštěvují školu mimo spádovost obce i žáci z Volenic, Březnice, Rožmitálu pod Tř., Bezděkova, Bukové, Vševil, Věšína, Hlubyně a vesnice Počáply.

Součástí školy je jednotřídní mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Všechny tyto prostory prošly v roce 2013 rozsáhlou rekonstrukcí. V rámci této rekonstrukce byly zmodernizovány nejen třídy, ale i školní jídelna a velkou proměnu zaznamenalo také sociální zázemí. V předchozím roce byly zmodernizovány prostory základní školy -  sociální zázemí a tělocvična. V únoru 2015 byl z rozpočtu obce zakoupen konvektomat do školní kuchyně a také proběhla její kompletní rekonstrukce. V roce 2016 proběhla rozsáhlá oprava střechy na budvě ZŠ - kompletní výměna střešní kritiny, osazení čtyř střešních oken, výměna okapových svodů, nové hromosvody. V létě 2017 byla kompletně zmodernizována a vybavena bývalá učebna výtvarné výchovy u tělocvičny, kde prostory nově využívá 1. ročník a dále byly kompletně zmodernizovány toalety u tělocvičny.

Žáci v základní škole se vzdělávají podle ŠVP „Škola pro život“ zpracovaného dle RVP ZV.
Školní družina pracuje podle vlastního plánu činností, zaměřeného především na pobyt v přírodě. Do všech vzdělávacích činností školy se promítá environmentální výchova. Žáci školy třídí odpady, zapojují se do sběru elektroodpadu v rámci programu Recyklohraní, sbírají hliník, starý papír a nezapomínají ani na sběr léčivých bylin.

V září 2003 byla na naší škole zřízena pobočka ZUŠ J.J.Ryby Rožmitál pod Třemšínem. Učitelé pracují s žáky v oboru hudebním, výtvarném a dramatickém.