Mléko do škol

Mléko a my 2018

Listopadový týden s Lakteou se nám velice podařil a ocenila to i odborná komise. Naše prezentace v soutěži „ Mléko a my 2018“ je tak zaujala, že jsme se umístili mezi 10 nejlepšími v celé republice. Cena, kterou jsme obdrželi, nebyla také malá – špičkový mixér, varná konvice,   sedm stojanů na třídění odpadů, pro každého žáka notýsek a kapesníčky, poukázky na zboží v hodnotě 2000 -, Kč.  Na ukázku jedné části prezentace, úžasný krátký film ( mohl být pouze 40 sekund), vytvořený chlapci z 8. ročníku, se můžete podívat zde

Mléko do škol

mléko

Tento projekt je uskutečněn pod záštitou a s finanční podporou Evropské unie a České republiky, kdy hlavním cílem projektu je podpořit spotřebu mléka a mléčných výrobků u dětí a dospívající mládeže. Garantem projektu v ČR je Státní zemědělský a intervenčí fond (SZIF)

Mléko a mléčné výrobky jsou plné vápníku, minerálů a jiných živin, které naše tělo potřebuje, abychom měli každý den dost sil a energie.

Tento projekt pro nás uskutečňuje firma Madeta, která 1 x týdně od poloviny září do konce října dodává do naší školy 250 ml neochuceného mléka pro každého žáka.

Od listopadu si žáci budou moci vybírat z dalších výrobků, a to plátkovaný sýr, bílý jogurt a sýr cottage. Zatím není možné objednávat další dotované ani nedotované výrobky. Situace by se měla zlepšit od listopadu.

mléko

Co víte o mléku? Zkuste si následující kvíz...